������������ ���������� ���� �������� ���� ���� ����

تاریخ انتشار: 1395/12/24
کد مقاله: 33

گاز هلیوم در ام آر آی

هلیوم یک عنصر در دسته گاز نجیب است که در خدمت اهداف بسیاری در صنایع مختلف از جمله در زمینه پزشکی است. در واقع، یکی از رایج ترین استفاده های هلیوم در دستگاه ام آر آی است.

هلیوم مایع برای خنک کردن سیم پیچ آهن رباهای ابررسانا در اسکنرهای MRI به دمای زیر 10 درجه کلوین استفاده می شود.

ابررسانایی یک اثر فیزیکی است که در مواد مختلف زمانی که آنها درمعرض دمای بسیار پایین قرار دارد رخ می دهد .

ابررسانایی یک جریان الکتریکی به جریان دیگر از طریق یک هادی الکتریکی بدون ایجاد مقاومت الکتریکی، و در نتیجه زیان صفررا قادر می سازد.

هلیوم مایع تنها رسانه به اندازه کافی سرد برای ترویج ابررسانایی در آلیاژهای فلزی است.

سیم داخل دستگاه باید به دمای نزدیک به صفر درجه کاهش یابد. برای این منظور دستگاه برای حفظ درجه حرارت سرد نیاز به یک ماده دارد ، و آن ماده هلیوم مایع است.

 به طور مداوم روی سیم ها هلیوم مایع ریخته  می شود.

درجه حرارت مایع منفی 269.1 درجه سانتیگراد است، که معادل منفی 452.11 فارنهایت است. به طور متوسط هر دستگاه  ام آرآی 1700 لیتر هلیوم استفاده می کند.

به طور استاندارد 18 عدد بادکنک نیاز به حدود 0.1 اونس هلیم دارد، و دستگاه 56100 اونس هلیوم استفاده میکند در نتیجه شما می توانید در ذهن تان تصور کنید میزان استفاده هلیوم مورد نیازدستگاه ام آر آی چقدر زیاد است .

میزان هلیوم مصرفی در اسکنر باید کاهش پیدا کند در غیر اینصورت باعث می شود که میزان هلیوم مصرفی توسط  دستگاه  در آینده افزایش یابد .

متاسفانه  مقدار هلیوم  موجود در زمین به دلیل استفاده زیاد آن رو به کاهش است ، و مقدار آن متغیر  است و مقادیر زیادی از هلیوم بر روی زمین وجود ندارد به دلیل اینکه مقدار آن را در جو زمین نمیتوان وزن کرد.

  گاز هلیوم به آرامی، اما به طور مداوم، در فضا شناور می مانند. گازهای نجیب قادر به ترکیب شدن نیستند  و معمولا از طریق تجزیه رادیواکتیو طبیعی ساخته شده است.

  هنگامی که گاز هلیوم از بین رفته می رود، آن برای همیشه از بین رفته است به دلیل آن که هلیوم یک منبع تجدید ناپذیر است.

و در نهایت اینکه   در زمینه پزشکی نیاز به مقدار زیادی از هلیوم برای کمک به بیماران در زمینه تشخیص و نظارت بر وضعیت آن هاست  که تا حد زیادی استفاده حیاتی و با ارزش به هلیوم در این زمینه می باشد.

​جهت خرید گاز هلیوم با خلوص متفاوت با بخش فروش پرشیا گاز تماس حاصل فرمایید.

 


هلیوم هلیوم مایع هلیوم بادکنکی هلیوم پزشکی هلیوم گرید 6 هلیوم خالص هلیوم آزمایشگاهی هلیوم گرید 5 هلیوم 50 لیتری هلیوم پرشیا گاز گاز هلیوم گاز هلیوم خالص گاز هلیوم خلوص بالا گاز هلیوم برای بادکنک گاز هلیوم پزشکی گاز هلیوم آزمایشگاهی گاز هلیوم گرید 5 گاز هلیوم بادکنک گاز هلیوم لیزر گاز هلیوم برای لیزر کپسول هلیوم کپسول هلیوم 50 لیتری کپسول هلیوم پزشکی کپسول هلیوم برای بادکنک کپسول هلیوم 10 لیتری کپسول هلیوم خالص کپسول هلیوم گرید 5 کپسول هلیوم لیزر کپسول هلیوم آزمایشگاهی